Статистика |
 |
 |
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |  |
|
Відкритий урок
ТЕМА: Ніхто немає прав ображати людину. Права дитини. Декларація прав дитини.
МЕТА: ознайомити учнів з їх основними правами та обов’язками; учити відрізняти права від обов’язків; закріплювати їх у пам’яті учнів; навчати дітей захищати себе у разі порушення прав дитини; розвивати культуру дітей, акторські здібності; виховувати дисциплінованість, повагу до законів України, товаришів.
Обладнання: ілюстративний матеріал до теми; плакати «Знай свої права та обов’язки», «Права дитини»; аудіозаписпісні О. Білозір «Неповторна кожна людина»; картки для групової роботи; презентація «Права дитини»; таблиця «Робота в групах».
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. - Діти, давайте промовимо девіз нашого уроку. Люблю я свій розум, Увагу та пам’ять. Працює мій мозок, І вчуся я старанно. Сприймаю все нове І мислю логічно. Вчителя слово Здійсню я практично. 2. Гра «Передай по колу посмішку» (Для досягнення згуртованості, позитивного налаштування на роботу). - Дорогі діти! Погляньте одне одному у вічі, посміхніться, передайте частину свого гарного настрою іншому. Від ваших посмішок стало затишніше і світліше в класі.
ІІ. Хвилинка спостережень. - Визирніть у вікно. Яка погода сьогодні на дворі? - Уявіть, що ви – художники і вам необхідно намалювати нинішній день. Які фарби ви використали б для малювання? - Яке сьогодні небо? - Чи світить сонечко? - Погляньте на верхівки дерев. Чи гойдаються вони? - Чи є сьогодні вітер?
ІІІ. Повторення вивченого. Облаштування куточка добрих справ. - На попередньому уроці ми говорили про доброту і милосердя. Ще з давніх часів доброта і милосердя є традиційними для нашого народу. Природним було допомогти знедоленому захистити старих, немічних, скривджених. Народна мудрість говорить: «Хто людям добра бажає, той і собі має». Спробуємо зібрати разом наші добрі вчинки. Хай кожен із вас поміркує та запише на аркуші ті добрі вчинки, що він зробив за останній тиждень. Зберімо наші добрі вчинки разом навколо доброї посмішки! Це допоможе нам жити по доброму і надалі. (На дошці навколо зображення радісного обличчя з доброю посмішкою діти прикріплюють картки і зачитують їх). - Пам’ятайте: добро, зроблене вами, повернеться добром!
ІY. Оголошення теми і мети уроку. 1. Таємничо – чарівна хвилинка. - У мене в руках – чарівна скринька, а в ній – найцінніший скарб планети Земля. Хто з вас хоче його побачити, може зазирнути, але не розповідати про те, кого там побачили аж доти, доки всі найцікавіші не зазирнуть до скриньки. (Діти по черзі заглядають у скриньку). - Кого ви побачили в чарівній скриньці? - Так, ви в чарівному люстерку побачили кожен себе. Людина – це найцінніший скарб. Кожен із вас – неповторна особистість, яка живе сьогодні. Саме такої більше на цій землі немає і ніколи не буде. (Звучить аудіозапис пісні О. Білозір «Неповторна кожна людина»).
2. Вправа «Вузлики». - На дошці – вузлики. ПРА ВА ДИ ТИ НИ - Прочитаймо, що написано в ланцюжку. - Сьогодні на уроці ми дізнаємося про права та обов’язки дитини, навчимося їх розрізняти.
Y. Вивчення нового матеріалу.
1. Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ», - Діти, які права має дитина? Прочитайте з дошки «Асоціативний кущ».
на відпочинок ? і довкілля ?
на любов ПРАВА на медичну і піклування ДІТЕЙ допомогу
? на спілкування ? 2. Вправа «Голівка до голівки». Робота в парах. - Діти, попрацюйте в парах і доповніть «Асоціативний кущ».
3. Розповідь про Декларацію прав дитини. - Хто така дитина? (Це людина, якій ще не виповнилося 18 років.) У неньки народилося дитя, Дитя моє! Бог дав тобі життя, І щоб ніхто не заподіяв шкоди Тобі, малесенький громадянине, Бог дав закони нашого народу. І. Жиленко Слайд 1 - Що таке Декларація? Консультант. Декларація прав дитини – це дуже важливий документ, у якому визначено права дитини. Вона була проголошена 20 листопада 1957р. Генеральною Асамблеєю ООН. Цей закон мають виконувати люди всієї нашої Землі.
4. Метод «Сценарно – рольова гра». - Діти, сьогодні на уроці на вас очікує сюрприз. Чи любите ви казки? Іх люблять і діти, і дорослі! Отже, до нас на урок завітала казка. Наша казка незвичайна, адже вона більш сучасна. Послухаємо наших героїв!
Буратіно. Наша держава має піклуватися про своїх дітей?
Мальвіна. Ви робите незвичайні успіхи, Буратіно! І лише одна – однісінька країна відмовилася. Це Країна Дурнів.
Буратіно. Що це за права, які начебто я знаю?
Мальвіна. Ніхто не має права ображати іншого, принижувати його, карати. Як це робив Карабас – Барабас.
Буратіно. Ух ти! Здорово!
Мальвіна. А ще кожна дитина має право ходити до школи і вчитися безкоштовно, щоб стати грамотним, розумним і вихованим.
Буратіно. Якщо я не хочу вчитися?
Мальвіна. Отже, ви порушуєте виконання Конституції. Адже крім прав кожна дитина повинна пам’ятати про свої обов’язки. Ходити в школу Буратіно, - це ваш обов’язок.
Буратіно. Я так і знав! Я вважав, якщо маю права, то можна робити що завгодно! Мальвіна. Ох, який же ви негідний хлопчисько! Ви не маєте жодних здібностей до правознавства. . - Усі люди народжуються вільними і рівними, усі мають однакові достоїнства і права. Усі наділені розумом і повинні ставитися одне до одного, як брати і сестри, незважаючи на колір шкіри.
Буратіно. Та це дурість якась! Люди не можуть народжуватись однаковими, рівними: наприклад, мій сусід, хлопчик, коли він народився, важив 3 кг, а його братик – 2 з половиною...
Мальвіна. Послухай: народжуватися рівними – не означає народжуватись однаковими на зріст і вагу або однаково сильними чи красивими. Адже ж ніхто ще не народився на світ міністром або генералом!
5. Основні права дітей. Слайди 2 – 9 Декларація – це просто Оголошення всіх прав, Є права й в дітей, звичайно, Треба, щоб усяк їх знав. Знайте, що усі ви рівні, Від народження в правах, І людина – змалку вільна, Наче в небі синій птах. Знайте ж, змалечку всіх діток Треба вчить, оберігать, І ніхто в усьому світі Їх не сміє ображать. Треба дітям всього світу Не сваритись, а дружить. І по правилах хороших, По законах треба жить.
YІ. Фізкультхвилинка Буратіно потягнувся, Раз нагнувся, два нагнувся, Руки в сторону розвів - Мабуть, ключик загубив. А щоб ключик відшукати, Треба нам навшпиньки стати.
YІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Інтерактивна вправа «Займи позицію». - Послухайте уривок із казки Ш. Перро «Попелюшка». У цій казці дівчинка Попелюшка повсякчас працює. Усіх запросили на бал, крім дівчинки. Оберіть ту позицію, що, на вашу думку, буде правильною. - У казці порушені права дитини? Чому? - Так, правильно! Дитина має право на відпочинок і дозвілля. Жодну дитину не можна примусово залучати до праці.
2. Робота в групах. - Перед тим, як почнемо працювати в групах, ми повторимо правила, складені колективно. Кожній групі під записами прав дітей потрібно наклеїти відповідні права – символи. 3. Гра «Хто найуважніший?» Робота за підручником (с. 86 – 87). - Знайдіть невідповідність записів прав дитини і прав – символів.
4. Робота у зоштиті. «Права та обов’язки дітей». - Розгляньте малюнки та запам’ятайте свої права. У якому документі вони записані? (У Декларації прав дитини), - Діти, кожна людина має не тільки права, але й обов’язки перед суспільством, у якому вона живе. Вона має поводитися так, щоб не заважала правам і свободам інших людей. - Яким є ваш основний обов’язок? (Навчатися в школі.) - Отже, ви зобов’язані вчитися, виконувати посильну для вас фізичну роботу, оберігати природу, навколишнє середовище, у якому ростете, поважати права інших людей. У школі маєте дотримувати порядок у навчальному процесі, старанно вчитися,виконувати класні й шкільні доручення. Удома маєте піклуватися про членів вашої родини, посильно допомагати старшим, доглядати за меншими дітьми, гарно поводитися, намагатися не засмучувати батьків, добре вчитися у школі, піклуватися про своє здоров’я і здоров’я близьких. Зазіхання на чиєсь здоров’я спричиняє порушення всіх прав людини. - Розфарбуйте своїми улюбленими кольорами повітряні кульки, на яких зображено ті обов’язки, що ви виконуєте самі.
YІІІ. Підсумок уроку. 1. Бесіда - Що нового дізналися ви сьогодні на уроці? - Які нові слова запам’ятали? - Про які права дитини ви не знали?
2. Перегляд інсценувань. - Наші діти підготували сцени за темою уроку, Ви маєте визначити, у чому порушені правіа дитини.
|
Категорія: я і Україна | Додав: tamara-ivanovna (16.03.2014)
|
Переглядів: 634 | Коментарі: 1
| Рейтинг: 5.0/1 |
|
|
|